+90 541 278 3647 bilgi@anapurnaoutdoor.com
+90 541 278 3647 bilgi@anapurnaoutdoor.com

Düzce Şelaleri 1

0
Price
Fiyat145₺

Üzgünüz…

Bu bu etkinliği kaçırdınız!

Beğendim!

Adding item to wishlist requires an account

1130

Neden Anapurna?

  • Uygun Fiyatlar ve Kolay Ödeme
  • Her Zaman Erişilebilir Müşteri Desteği
  • Yüzlerce Memnun Müşteri
  • Ücretsiz Seyahat Sağlık Sigortası


Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan her konu ve sorularınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

+90 541 278 3647

bilgi@anapurnaoutdoor.com

1 Gün
Tarih : 14 Nisan
İstanbul
Düzce
Yaş Sınırı : Her Yaş
Kontenjan : 60
Etkinlik Detayları

Sizi şehir hayatından uzaklaştırıp doğayla iç içe bir kampa ve huzurlu bir etkinliğe davet ediyoruz. 14 Nisan’da Düzce ilinde düzenleyeceğimiz etkinliğimizde ; Güzeldere Şelalesi, Efteni Gölü ve Aydınpınar Şelalesi gezeceğiz.

Hareket Saati

 

07.00 İstanbul, Taksim, AKM Önü

07.30 İstanbul, Kadıköy, Naitulus AVM Önü

Dönüş Saati

 

Etkinliğin son günü saat 17.00 civarı bölgeden ayrılmayı planlıyoruz.

Dahil Olanlar

  • UlaşımTÜRSAB belgeli araçlarla ulaşım.
  • Seyahat Sağlık SigortasıEtkinlik boyunca tam kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası ile güvendesiniz.
  • KahvaltılarAraç içinde kahvaltı.

Dahil Olmayanlar

  • Müze ve Ören Yeri GirişleriEtkinlik bölgesinde bulunan ve programda belirtilmeyen müze vb. giriş ücretleri katılımcıya aittir.
  • Tüm Kişisel HarcamalarEtkinlik sırasında yapacağınız kişisel harcamalar.
  • Harici ÖğünlerBelirtilen öğünler dışındaki yemek harcamalarınız.
Program

14 Nisan’da Düzce ilinde düzenleyeceğimiz etkinliğimizde ; Güzeldere Şelalesi, Efteni Gölü ve Aydınpınar Şelalesi gezecdeğiz.

Türkiye’nin en yüksek şelalesi olarak bilinen ve  136 metreden dökülen Güzeldere Şelalesi‘ne ilk adım attığımız anda kayalara çarparak çıkardığı suların sesleri sizi kendine hayran bırakacak. Daha sonrasında ise vadi boyunca uzanan kayın ağaçlarının esintisi ile içimiz huzur dolacak.

İkinci durağımız olan Efteni Gölü ise barındırdığı 175 kuş türünden 123 tanesinin Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği’nin (IUCN: International Union for Conservation of Nature) kırmızı listesinde yer almasıyla 2005 yılında Yaban Hayatı Geliştirme Sahası olarak tescillenmiş, tektonik oluşumlu bir tatlı su gölüdür.

Son durağımız Düzce Merkez Aydınpınar köyü sınırları içerisinde bulunan Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, şehir merkezine 10 km mesafededir. Güzeldere ve Samandere Şelaleleri arasında ve yol güzergahı üzerinde bulunan şelale, arka arkaya dökülen 5 ayrı şelale kümesinden oluşmaktadır.

Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, Düzce’nin önemli yürüyüş parkurlarından birine sahiptir. Sağlıklı her insanın yürüyebileceği orta zorluk ve orta zorluğu aşan parkurları vardır. Gürgen, meşe, kestane gibi karışık yapraklı orman ağaçları arasında trekking, foto-safari, çadır kampı yapabilirsiniz. Özellikle mayıs ayında dağ çileği, ağustos ve eylül aylarında böğürtlenlerle renklenen vadi, Düzce’ye hakim bir konumdadır.(*Kaynak:Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Arşivi)

Foroğtaflar