+90 541 278 3647 bilgi@anapurnaoutdoor.com
+90 541 278 3647 bilgi@anapurnaoutdoor.com

Doğu Ekspresi 1

0
Price
Fiyat1,300₺

Üzgünüz…

Bu bu etkinliği kaçırdınız!

Beğendim!

Adding item to wishlist requires an account

1345

Neden Anapurna?

 • Uygun Fiyatlar ve Kolay Ödeme
 • Her Zaman Erişilebilir Müşteri Desteği
 • Yüzlerce Memnun Müşteri
 • Ücretsiz Seyahat Sağlık Sigortası


Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan her konu ve sorularınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

+90 541 278 3647

bilgi@anapurnaoutdoor.com

4 Gece 5 Gün
Tarih : 28 Mart - 1 Nisan
Yaş Sınırı : Her Yaş Grubu
Kontenjan : 14
Etkinlik Detayları

Ve nihayet 24 saat süren, daha önce bizlerin defalarca büyülendiği Doğu Ekspresi yolculuğuna çıkıyoruz, keyifli, eğlenceli ve tecrübe dolu bir Doğu Ekspresi seyahati bizi bekliyor olacak.

28 Mart-1 Nisan tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Doğu Ekspresi turumuzu daha önce 5 defa deneyimlemiş koordinatörümüz ve Kars’ta bize eşlik edecek olan bölgesel rehberimizle gerçekleştireceğiz.

 

 

Hareket Saati

 

28 Mart 16.30, Ankara, Tren Garı

Dönüş Saati

 

1 Nisan 15.30, Kars – İstanbul uçak yolculuğu

Dahil Olanlar

 • Ulaşım Kars Merkez, Çıldır Gölü, Boğatepe Köyü, Ani Harabeleri, Sarıkamış gezileri, havaalanı transferi
 • Seyahat Sağlık SigortasıEtkinlik boyunca tam kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası ile güvendesiniz.
 • Konaklama1 gece tren, 3 gece otel toplam 4 gece konaklama
 • Yataklı Kompartıman2 kişilik yataklı kompartımanlarda rahat tren yolculuğu.
 • KahvaltıOtelde kahvaltı
 • İkramlarYol boyunca araç içi ikramlar.
 • Panoramik rehberlik Tanıtımı için otobüs ile yapılan ve genellikle müze ve ören yerine girilmeden yapılan geziler içi rehberlik hizmeti.

Dahil Olmayanlar

 • Müze ve Ören Yeri GirişleriEtkinlik bölgesinde bulunan ve programda belirtilmeyen müze vb. giriş ücretleri katılımcıya aittir.
 • Tüm Kişisel HarcamalarEtkinlik sırasında yapacağınız kişisel harcamalar.
 • Harici ÖğünlerBelirtilen öğünler dışındaki yemek harcamalarınız.
Program

1.Gün-28 Mart Perşembe: Ankara Kars tren yolculuğu

16:30 Ankara Gar‘da arkadaşlarımızla hep birlikte buluşup son kontrollerimizi yapıp trende ihtiyaç duyacağınız eksiklerinizi tamamladıktan sonra bizler için rezerve edilmiş 2 kişilik kompartımanlarımıza yerleşiyoruz (Tren süslemelerimiz başlasın )

18:00 Ankara’dan hareket eden Doğu Ekspresi trenimiz bizlere muhteşem manzaralarını sunmak üzere Kırıkkale Sivas Erzincan Erzurum şehirlerinden geçerek ertesi gün 18:00 civarı Kars’a ulaşıyor.

*Bu konuda trende sizleri uyaracağız fakat buradan duyurmuş olalım, sabah günün ilk ışıklarıyla uyanıp mutlaka doğanın beyaz gelinlik giymişcesine muazzam güzelliğini her an seyrederek bu güzelliğe şahit olmalısınız

2.Gün-29 Mart Cuma: Kars

18.00 Kars
24 saat sürmesi planlanan keyifli tren yolculuğumuzdan sonra Serhat şehir Kars tren garına iniyoruz. Garda bizi karşılayan aracımıza binerek şehir merkezinde bulunan otelimize yerleştikten sonra kısa bir şehir yürüyüşüne çıkacağız

3.Gün-30 Mart Cumartesi: Boğatepe Köyü, Çıldır Gölü

09:00 Boğatepe Köyü gezisi
200 yıl önce İpek Yolu üzerinden geçerken bölgenin coğrafi yapısını keşfeden İsviçre ve Almanya’nın başlattığı peynir, çiftçilik ve bitki kültürünü yaşatan Boğatepe Köyü emekçilerini ve Türkiye’nin tek dünyanın ise ikinci eko peynir müzesini geziyoruz.

650 farklı tür bitkinin yaşadığını öğrenen Boğatepe köyü kadınları , yurtdışından uzmanlar getirterek 35 farklı bitkiden tıbbi bitki üretimini öğrenip Fransızca eğitimleri alarak köylerine ve Türk kadınına yakışır bir eko sistemi kuran kadınlarımızın hikayesi hepimizi gururlandıracak.

Kars kaşarı ve gravyer peyniri yapımını gördükten sonra Çıldır Gölü için yola çıkıyoruz.

13:30 Çıldır Gölü gezisi
Kars ve Ardahan il sınırlarının içerisinde bulunan, Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su gölü olan, kışları 40-50 cm kalınlıkta buz tutarak göl üzerinde adeta bir eğlence panayırı oluşmaktadır.

Gölde yetişen sarıbalık lezzetini tatmak, keyifli vakit geçirmek ve fotoğraf çekinmek için bolca zamanımız olacaktır.

17:00 Tekrar Kars şehir merkezine gelip otelimize yerleştikten sonra Kars kazı, Erişte aşı, Piti, Ayran aşı, Hengel, gibi yerel lezzetleri tatmak ve tabi ki Aşık atışmalarını izlemek üzere Hanımeli Mutfağı’na gidip hem keyif dolu vakit geçirerek yemeğimizi yiyeceğiz hem de bizlere mükemmel ev sahipliği yapan Çatin beyden akordionu dinletisinin tadını çıkaracağız.

Aşık’lar ; Halkın duygu ve düşüncelerine tercüman olup, irticaen söz söyleme sanatını bilen insanlardır. Ayrıca edebiyatta önemli yerleri olan kafiye, redif ve hece ölçüsüne dikkat ederek gönüllerinden gelen sözleri orjinal Türkçe ile icra ederler. Ayrıca aşıklık sanatında ‘koşmalar, atışmalar, taşlamalar da irticaen söylerler.
Aşık’lar halka yön ve istikamet gösterir.

23:00 Otele dönüş.

4.Gün-31 Mart Pazar: Ani Harabeleri, Sarıkamış

09:00 Ani Harabeleri
Geçmişte coğrafyanın en önemli yerleşim yerlerinden olan, Ermenistan sınırında bulunan terk edilmiş bölge Ani Harabelerini rehber eşliğinde gezip fotoğraflarımızı çekip Sarıkamış için yola çıkıyoruz.

13:30 Sarıkamış
1914 yılında donarak hayatını kaybeden Sarıkamış şehitliğini, Katerina köşkünü gezdikten sonra son gecemizi geçirmek üzere otelimize dönüyoruz.

5.Gün-1 Nisan Pazartesi: Kars şehir merkezi, İstanbul'a dönüş

09:00 Kars Şehir Merkezi
Kars kalesi, 12 Havariler kilisesi, Kafkasya cephesi müzesi gezimizi tamamladıktan sonra 15:30 Kars İstanbul seferini yapacak olan uçağımıza binmek üzere 11:30 da hava alanına hareket ediyoruz ve Doğu Ekspresi maceramızı tamamlıyoruz.

Bilmenizi isteriz ki…

 • Hava şartları ve seyahat acentesinin dışında olan nedenlerden dolayı iptallerden firmamız sorumlu tutulamaz.
 • Tur programı akışı, organizatör tarafından tamamı gerçekleştirilmek kaydı ile değiştirilebilir.
 • Hedef kalkış rakamı 60 kişi olup, yeterli katlımın olmaması sebebiyle oluşacak nedenlerden dolayı misafirleri haber vermek kaydıyla erteleme veya iptal etme hakkı markamız tarafından saklı tutulur.
 • Yetersiz katılım veya benzer sıkıntılar sonucu oluşacak tur iptallerini seyahat acentesi 3 gün öncesi olmak üzere haber verir.
 • Tur hareket tarihine 10 gün kala koşulsuz iptal ve iade yapılabilir.
 • Tur hareket tarihine 10 gün kala sebebine bakılmaksızın iptal ve iade yapılamayacaktır, çeşitli sebeplerle etkinliğe katılamayacak misafirlerimiz kontenjanlarını yakınlarına devrederek katılmama hakkını kullanabilecektir.
 • Turumuz standart otel konaklamalı bir tur değildir, doğa severler ile buluşulup organize edilen bir macera seyahatidir, katılımcıların hava şartlarını, yoğunluk ve zorluk şartlarını değerlendirip kabul ederek katılabilirler.
 • Bu macera kampımızın şartları gereği 18-37 yaş sınırlaması vardır fakat yaş sınırlaması dışında olup kişinin kondisyonu, sağlık şartları ve isteği doğrultusunda yaş sınırlandırmasında esneme yapılabilir, konuyla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Etkinliklerde 0-2 yaş bebek ücretsizdir. Ulaşım araçlarında 2 yaşını doldurmuş çocuklar için koltuk zorunluluğu bulunduğundan ücrete tabidir. aile yanında katılım sağlayan 2-6 yaş çocuk indirimi %10’dur.
 • Kamp süresince kullanacağımız çadırlarımız su geçirmez özelliğe sahiptir fakat çadır firmalarının verdiği şartlar dışında oluşabilecek su alma durumunda markamızın sorumluluğunda değildir.
 • Uyku tulumlarımız -8  ve -18 derece sıcaklıklarda kullanıma uygun olup düzenlenecek bu kampımız için yeterli özelliğe sahiptir.
 • Markamız tüm kamplarında çadır içerisinde tütün ve tütün ürünleri, sıvı tüketimi (alkollü-alkolsüz), kuruyemiş (kabuklu-kabuksuz) gibi tüm gıda tüketimine, kamp ekipmanlarında oluşan kalıcı koku, temizlenememe ve kullanım ömrünün kısalması gibi haklı sebeplerden dolayı müsaade etmemektedir.
 • Tüm kamp ekipmanları temiz ve sağlam olarak katılımcılara üzerinde isimleri yazarak zimmetlecenek ve aynı şekilde geri teslim alma şartı olacaktır.
 • Çadırlarımız 2 kişiliktir, tek başına gelen misafirimiz yine tek başına gelen başka bir misafirimizle birlikte aynı çadırda kalabilmektedir.
 • Çadırda tek başına kalmak isteyen misafirlerimiz 40 ₺ fark ödeyerek ayrı bir çadır talebinde bulunabilirler.
 • Türk vatandaşı olmayan yabancı vatandaşlar etkinliklerimize katıldığı taktirde tur tarihi süresince seyahat sağlık sigortasını kendileri yaptırması gerekmektedir.
 • Foreign citizens who are not Turkish citizens are required to make the travel health insurance themselves during the tour date if they attend our activities.
Fotoğraflar